Децентралізація - половину шляху пройдено

«За результатами оцінки громадських експертів, міжнародних фахівців та проектного Офісу реформ прогрес реалізації реформ складає 46%,» - сказав Віце-прем'єр-міністр - Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко під час засідання Ради регіонального розвитку.

Віце-прем'єр-міністр України наголосив, що вже проведено бюджетну децентралізацію, в результаті якої лише за 1 квартал 2015 року надходження до місцевих бюджетів збільшились на 5,5 млрд. грн. і склали 21 млрд. грн.

«Децентралізація повноважень у сфері земельних відносин передбачає збільшення площі земельних ресурсів в розпорядженні об’єднаних територіальних громад  з 4% до 84% та відповідно зменшення - в розпорядженні виконавчих органів влади з 96% до 16%», - пояснив Геннадій Зубко.

Віце-прем'єр-міністр України нагадав, що схвалено Концепцію реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади, План заходів з її реалізації, необхідні закони - Про добровільне об'єднання територіальних громад, Про засади державної регіональної політики. Мінрегіоном розроблено і затверджено Методику формування спроможних територіальних громад, утворено Офіси реформ у 24 областях.

За його словами, вже схвалили перспективні плани розвитку територій  Дніпропетровська, Донецька, Житомирська, Луганська, Херсонська та Хмельницька області. Рівненська та Миколаївська  - прийняли  відповідні рішення сьогодні.

Крім того, Івано-Франківська, Черкаська, Львівська, Закарпатська області вже мають чітке розуміння цього процесу і до кінця поточного місяця планують затвердити свої плани розвитку територій.

Водночас Віце-прем'єр-міністр України підкреслив, що подальше впровадження реформи неможливе без закріплення відповідних змін в Основному законі.

«Успішна реалізація реформи можлива за умови прийняття змін до Конституції України. Робота Конституційної комісії над цими знаходиться в активній завершальній стадії»,- наголосив Геннадій Зубко.

 

12.06.2015 - 23:02 | Views: 25694
Децентралізація - половину шляху пройдено

Attached images:

Tags:

H.Zubko amalgamation of hromadas

Source:

Прес-служба Віце-прем'єр-міністра України

Read more:

23 June 2026

23 June 2026

Ужгород і португальська Майа стали містами-побратимами

Ужгород і португальська Майа стали...

Ужгород розширив мережу міжнародних партнерств, уклавши угоду про співробітництво з португальським містом Майа....

22 June 2026

Librarians from communities in Kharkiv region studied experiences of modern libraries in Poland

Librarians from communities in Kharkiv region...

Ten librarians from Valky, Bohodukhiv, Krasnokutsk, and Kolomatske communities in Kharkiv region participated in a...

22 June 2026

Моніторинг громад – травень 2026

Моніторинг громад – травень 2026

Як змінюється стан справ у територіальних громадах? Як на їхню спроможність впливають безпекові умови в регіонах та...