Навіщо окупанти викрадають голів міст і селищ і що робити громадам для збереження легітимності влади

Викрадення тривають. Виглядає, як продумана стратегія з боку ворога. Пропозиції здатися отримують багато голів міст, громад та областей по всій Україні.


Автор: Владислав Рашкован, заступник виконавчого директора МВФ для НВ

11 березня окупанти викрали міського голову Мелітополя Івана Федорова.

12 березня окупанти викрали селищного голову Нікольського Василя Митька.

13 березня викрали голову Дніпрорудного Євгенія Матвєєва та голову Мелітопольської райради Сергія Прийму.

Викрадення тривають. Виглядає, як продумана стратегія з боку ворога. Пропозиції здатися отримують багато голів міст, громад та областей по всій Україні.

Для чого це робиться? Окупанти діють за сценарієм 2014 року:

  • викрадення законно обраного керівника;
  • встановлення на його місце гауляйтера, який підписує будь-які документи — про здачу міста чи області, про проведення референдуму, про утворення «народної республіки» тощо;
  • скасування українського мовлення та заміна його на російське;
  • встановлення блокпостів на в'їзді та виїзді до населеного пункту;
  • ліквідація силовиків, які залишилися в місті, але не здалися;
  • крім того, окупанти намагаються посіяти паніку та страх серед місцевих мешканців.

Що, на мою думку, треба робити зараз в громадах задля збереження легітимності влади.

Завдання - зберегти та посилити легітимність української влади на окупованих територіях України:

Голови громад та міст:

  • розпочати реєстр/перелік зниклих/викрадених на сторінці Офісу президента;
  • записати з усіма головами гролмад відео про те, що вони займають проукраїнську позицію та інше можуть говорити лише під тортурами;
  • призначити заступників (багато різних), які автоматично повинні назначатися у випадку зникнення голови/мера;
  • провести якомога раніше засідання сесій місцевих рад із проукраїнськими заявами;
  • Можливо (не впевнений, чи є така можливість) організувати референдуми або опитування в Дії зараз серед мешканців — щоб показати проукраїнську позицію.

Якщо ви — голова громади:

  • прочитайте, що написано нагорі;
  • подбайте про охорону, не пересувайтеся наодинці;
  • можливо, встановить якусь тривожну кнопку на мобільний?
  • визначте 2−3 людей, які зможуть перебрати на себе повноваження у випадку вашого викрадення;
  • запишіть своє відео зараз;

Керівництво громад: якщо викрали голову вашого міста чи села: що робити?

Перш за все — повідомте поліцію; під тиском, зокрема через катування, ваш міський голова може підписати будь-які документи або записати звернення до вас. Ці документи та звернення не є чинними.

14.03.2022 - 11:36 | Переглядів: 7022
Навіщо окупанти викрадають голів міст і селищ  і що робити громадам для збереження легітимності влади

Теги:

війна війна окупація

Джерело:

НВ

Читайте також:

22 червня 2026

Олексій Рябикін: Наступний етап реформи децентралізації – чітке розмежування повноважень між рівнями влади

Олексій Рябикін: Наступний етап реформи...

У Львові відбулася зустріч у «страсбурзькому форматі», присвячена ролі районних рад у сучасній системі місцевого...

22 червня 2026

22 червня 2026

Кроки громад на шляху євроінтеграції: чому стратегічне планування стає необхідністю

Кроки громад на шляху євроінтеграції: чому...

Європейська інтеграція України дедалі більше переходить із площини державної політики у практичну роботу громад. Саме...

19 червня 2026

«Старі методи профорієнтації вже не працюють». Як у Броварському коледжі закохують дітей у професії

«Старі методи профорієнтації вже не працюють»....

Колись профорієнтація від закладів профтехосвіти виглядала так: агітбригада приїздила до школи, розкладала буклети й...