Житло та ринкові зарплати: як громади залучають спеціалістів на місцях (+відео)
Для мотивації фахових спеціалістів працювати у громадах найголовніше – це житло та заробітна плата. Про це у рамках проекту «Речники громад» в Українському кризовому медіа-центрі розповів Володимир Міцук, голова Білозірської об’єднаної територіальної громади Черкаської області. «Ми зробили реконструкцію житла для лікарів. Ми облаштували 5 квартир, де готові прийняти лікарів з сім’ями, надати їм житло, щоб вони у нас працювали. Після того, як ми здали житло, як нас показали по телебаченню, буквально за два тижні до нас звернулися більше 20 людей. Є з кого вибрати», – зазначив він.
У громаді вирішили не чекати на медичну реформу, а одразу підвищили заробітні плати для лікарів до 10 тисяч гривень. Це вони роблять за рахунок місцевого бюджету. Також дозволили не сплачувати за комунальні послуги протягом трьох років.
Стратегія розвитку громади до 2022 року передбачає створити робочі місця в одному із населених пунктів громади – селищі Ірдинь. «Там розташовані 2,5 гектарів торф’яників та 2,5 гектарів водойм, але там ніхто не працює. Туди можна завести інвестиції, можна розвивати туризм, вирощувати ягоди, виробляти пелети для опалення», – вважає пан Міцук. У громаді є також запас земель, які можна розвивати, надавати інвесторам, побудувати виробниче підприємство. Проте, вони знаходяться поза межами населених пунктів. «Ми не можемо ними самі розпоряджатися, чекаємо на прийняття закону», – підкреслив він.
Найбільше у громаді чекають на закони щодо добровільного приєднання територіальних громад, поширення прав громад на землі поза межами населених пунктів та на спрощення оформлення спадщини.
Вчіть матчастину
Страшилки про наслідки об’єднання розповідають ті, хто не хоче об’єднуватися. Вони думають, що заберуть усі повноваження, що село, яке приєдналося не отримує кошти від центрального населеного пункту. «Все прописано у законі. Якщо там вказано, що має надійти 10% на розвиток, то вони надійдуть. Всі бояться, що центральна садиба все забере собі. Потрібно читати закон про об’єднання громад від першої сторінки до останньої, кожний рядок. Почитайте та розрахуйте, що саме вам потрібно»,- вважає голова Білозірської об’єднаної територіальної громади.

Відео:
Теги:
Область:
Черкаська областьГромади:
Білозірська сільська об’єднана територіальна громада Білозірська територіальна громадаДжерело:
Український кризовий медіа центр

Поділитися новиною:
23 червня 2025
Івано-Франківська та Волинська області завершили підключення громад до Містобудівного кадастру
Івано-Франківська та Волинська області...
Івано-Франківська та Волинська області завершили процедуру підключення своїх громад до Містобудівного кадастру на...
23 червня 2025
Реформа управління публічними інвестиціями: розпочалися регіональні презентації
Реформа управління публічними інвестиціями:...
Міністерство розвитку громад та територій України у партнерстві з міністерствами економіки та фінансів організовує...
23 червня 2025
Сила згуртованості у грі «Джура»: третя історія відеоблогу «Пліч-о-пліч»
Сила згуртованості у грі «Джура»: третя історія...
У межах проєкту «Пліч-о-пліч: Згуртовані громади» вийшов третій епізод відеоблогу з Андрієм Бєдняковим – про взаємну...
23 червня 2025
Як у закладах освіти Березнянської громади мрії учнів і учениць стали реальністю
Як у закладах освіти Березнянської громади мрії...
У Березнянській територіальній громаді Чернігівської області реалізували чотири проєкти в межах ініціативи...