15 липня 2024
Децентралізація
Категорії
  1. Головна
  2. Міжнародна підтримка
  3. Проєкт USAID «ГОВЕРЛА»
Проєкт USAID «ГОВЕРЛА»
Проєкт USAID «ГОВЕРЛА»
Дата початку:
19.03.2021
Дата завершення:
18.03.2027
Сума допомоги:
150 млн USD

ПРОЄКТ USAID «ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ РОБОТИ І ПІДЗВІТНОСТІ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ» («ГОВЕРЛА»)


Проєкт USAID «Підвищення ефективності роботи і підзвітності органів місцевого самоврядування» («ГОВЕРЛА») сприяє Уряду України у впровадженні реформи децентралізації шляхом підтримки органів місцевого самоврядування, які повинні стати більш спроможними, підзвітними перед громадянами та такими, які здатні ефективно надавати послуги. Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» також допомагає Уряду України більш чітко визначити та розмежувати повноваження між органами влади різних рівнів.

Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» має бюджет 150 млн дол. США і реалізується компанією DAI з березня 2021 по березень 2027 року. Управлінська структура проєкту передбачає центральний офіс в Києві та сім регіональних офісів, які охоплять своєю підтримкою 11 областей і 103 громад. Підтримка передбачає сприяння здійсненню трансформаційних перетворень на місцевому рівні, посилення спроможності органів місцевого самоврядування та йог о посадових осіб здійснювати відповідні повноваження.

 

ЦІЛІ

Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» допомагає Уряду України в подальшому формуванні міцної правової бази для місцевого самоврядування, яка забезпечуватиме належний баланс повноважень та обов’язків між органами місцевого самоврядування та місцевими і центральними органами виконавчої влади. Проєкт також сприяє реалізації секторальної та фіскальної децентралізації з метою забезпечення підзвітності органів місцевого самоврядування, здійснення нагляду та ефективного залучення громадян шляхом реалізації наступних 3 цілей:

Ціль 1: Забезпечення дедалі більшої інституціоналізації та ефективності системи місцевого самоврядування в Україні.

Ціль 2: Сприяння більш самодостатньому регіональному управлінню.

Ціль 3: Створення механізмів, що допоможуть громадянам відігравати дедалі більшу роль у місцевому самоврядуванні.

 

КЛЮЧОВІ ПАРТНЕРИ

Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» працює у тісній координації з органами влади, передусім із Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України і Верховною Радою України. Крім того, USAID «ГОВЕРЛА» співпрацює з іншими проєктами, які фінансуються USAID, та іншими донорами.

Національний рівень: Офіс Президента України, Кабінет Міністрів України, Міністерство розвитку громад та територій України, Міністерство цифрової трансформації України, Верховна Рада України

Регіональний рівень: обласні адміністрації, районні адміністрації, місцеві ради

Інші установи: Національний інститут державної служби України, університети, Державна служба України з надзвичайних ситуацій, асоціації органів місцевого самоврядування

 

МЕТА

1. Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» підтримує реформу децентралізації, щоб:

  • допомогти українцям покращити якість повсякденного життя,
  • зробити місцеву владу прозорою, підзвітною та доступною для громад.

2. Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» підтримує органи місцевого самоврядування у виконанні їхніх нових повноважень та обов’язків, передбачених реформою децентралізації.

3. Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» допомагає Уряду України у розробці потужної законодавчої бази для місцевого самоврядування для закріплення незворотності реформи.

4. Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» підтримує мешканців громад у посиленні їх впливу на місцеве самоврядування.

 

КОНТАКТИ

hoverla@dai.com

facebook.com/USAIDhoverla  

Україна, м. Київ, 01054, вул. Богдана Хмельницького, буд. 52а, 3 поверх

 

ОБЛАСТІ ТА ГРОМАДИ-ПАРТНЕРКИ:

Області і громади
місто Київ